Cebuco: fors meer bezoek websites dagbladen
De websites van dagbladen hebben het aantal bezoekers in 2008 met ruim 30 pct zien stijgen. Maandelijks brengen gemiddeld 6,4 miljoen Nederlanders van 13 jaar en ouder een bezoek aan één of meer van deze sites. Ook worden de sites intensiever bekeken.
Dit blijkt uit cijfers van STIR, de Stichting Internetreclame, die door de marketingorganisatie Cebuco zijn verwerkt tot jaarcijfers over 2008. Eén van de oorzaken van het toenemende site-bezoek is dat de websites steeds meer “nieuws” brengen. Zo opende AD “AD Geld” en kwam De Telegraaf met de rubrieken “Recht” en “Reizen en Recreatie”.
Sterke stijgersDagbladsites die hun bezoek sterk zagen stijgen zijn onder meer www.eindhovensdagblad.nl, www.frieschdagblad.nl en www.nrc.nl Marktleider De Telegraaf zag het bereik van de site toenemen tot ruim 3 miljoen bezoekers. AD.nl telde een toename van ruim een half miljoen tot maandelijks meer dan 2 miljoen bezoekers.
Doelgroepen De harde kern van de bezoekers is te vinden in de leeftijdcategorie 20-49 jaar. Zes van de tien personen uit deze groep leest met grote regelmaat de online krant. Hoog opgeleide, welgestelde internetters zijn veel vaker op dagbladsites te vinden dan personen met een laag inkomen of lage opleiding.
Hoog bereikMet 6,4 miljoen maandelijkse bezoekers hebben de dagbladen ook via de portals een hoog bereik. Ter vergelijking: het bereik van de gedrukte kranten ligt de laatste jaren rond de 9,5 miljoen lezers per dag (70 pct). Om inzicht te krijgen in hoeveel van dat bereik aanvullend is en welk deel bestaat uit overlap, worden de bestaande bereiksonderzoeken van de online en papieren versies (respectievelijk STIR en NOM) aan elkaar gekoppeld. De uitkomsten daarvan worden medio maart verwacht.
Geen alternatiefWat betreft de functie is aangetoond dat online kranten voor de meeste lezers geen gratis alternatief vormen voor de gedrukte kranten. Uit het Mediabelevingsonderzoek 2007 bleek dat de papieren krant een dagelijks ritueel vormt, terwijl de websites zorgen voor een snelle update tussendoor. Lezers van zowel papier als beeldscherm vinden de sites daarom een prima aanvulling op de leesbaarheid en de ontspanning van de gedrukte krant.
Bron: www.gw.nl
Gerelateerd nieuws
30.08 Oplage britse metro fors hoger »
29.12 E-book versus papier: 250 keer meer co²-uitstoot »
29.12 Grafische sector wacht nog meer zware klappen »
29.04 Wegener meldt fors hogere marges na kostenreducties »
28.03 Hooggeëerd bezoek bij Nic. Oud Direct Mail »
27.04 Claes printing investeertfors in de toekomst »
25.09 Meer kennis over crossmediale marketing »
24.06 Meer ergernis over folders »
23.12 Britse cheque verdwijnt na meer dan 350 jaar »
23.07 Steeds meer “zombies” in de franse grafische industrie »
23.06 Steeds meer valse euro-biljetten »
23.06 Gratis kranten uitdelen levert fors verlies op »
23.06 Vijf procent meer winst voor britse de la rue »
23.06 Meer lezers voor franse kranten ondanks stakingen van grafici »
23.06 Communisis (gb) weet winst fors op te voeren »