Frankrijk en nederland drukken duits geld
Duitse bankbiljetten worden binnenkort gedrukt in Frankrijk en Nederland. Daardoor worden er volgens de Duitse vakbond Verdi in Duitsland 400 banen bedreigd.
OffertesIn tegenstelling tot Frankrijk, waar VicleComte zorgt voor het papier en Chamalières voor het drukken van de Franse eurobiljetten, heeft de Bundesbank, volgens de regels van het spel van de Centrale Europese Bank, voor haar biljetten offertes gevraagd bij 14 Europese drukkerijen. Nederland en Frankrijk kwamen bij deze openbare aanbesteding als goedkoopste uit de bus waardoor straks 80 pct van de Duitse biljetten in die twee landen gedrukt gaat worden, aldus de Franse nieuwssite Graphiline.
Zeer beenDit is tegen het zere been van vakbond Verdi die zoals gezegd een verlies van 400 banen voorziet en zich beroept op de beschermende regel dat Europese staatsdrukkerijen nooit mogen concurreren met privé-ondernemingen in Duitsland. In Nederland gaat dat alvast niet op, want wij hebben geen staatsdrukkerij meer voor het drukken van bankbiljetten. (EP)
Bron: www.gw.nl
Gerelateerd nieuws
30.11 Prijs voor 'Grafisch Nederland 2004' »
29.03 Nederland maakt mooiste boek ter wereld »
28.03 Nu ook duurzaam drukken in oost-brabant »
27.08 Kerstnummer grafisch nederland wordt ÉÉn novelle »
26.01 Vicount 3 duo telt geld bijkoninklijke joh. enschedÉ »
25.01 Oberthur haalt geld op bij ‘financier buhrmann’ »
23.06 OcÉ-nederland komt met grafische serviceorganisatie »
23.06 OcÉ gaat in nederland de kodak nexpress verkopen »
23.06 Manroland nederland naar amsterdam-zuidoost »
23.06 Nederland in de prijzen bij "schÖnste bÜcher aus aller welt" »
23.06 OcÉ-nederland start eigen grafische serviceorganisatie »
23.06 Kennismaken met drukken in nieuw tv-programma van jetix »
22.11 Tweehonderd jaar steendruk in nederland in steendrukmuseum »
22.09 Joh. enschedÉ: veel meerdan geld en postzegels »
22.07 MÜller martini nederland en belgiË verder als benelux »